The Ambush HDRip (2021) cały film online plakat

The Ambush HDRipPodczas wojny jemeńskiej żołnierze Sił Zbrojnych Zjednoczonych Emiratów Arabskich stacjonujący w Mocha są wysyłani na misję. W trakcie rutynowego patrolu emiraccy żołnierze Ali Al-mismari, Bilal Al Saadi i Al Hindasi zostają uwięzieni w dolinie przez rebeliantów. W odpowiedzi inny oddział emirackich żołnierzy przeprowadza misję ratunkową, aby uratować swoich rodaków.

481 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
W świetle dnia HDRip (2021) cały film online plakat

W świetle dnia HDRip

Debiut Dénesa Nagya (za który reżyser otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie) oparty jest na głośnej powieści autorstwa Pála Závady. Z obejmującej dwadzieścia lat sagi węgierski reżyser koncentruje się zaledwie na trzech dniach. To jednak wystarczy, by w sugestywny sposób pokazać okrucieństwo wojny i dramaty ludzi, którzy są w niej tylko małymi trybami. Rok 1943, piekło II wojny światowej. Po klęsce nad Donem sto tysięcy węgierskich żołnierzy, jako sojuszników hitlerowskich Niemiec, zostaje wysłanych na rozległe tereny sowieckiego imperium, by zaprowadzić ład na okupowanych terenach i stłumić opór ze strony partyzantów zgodnie z bezlitosną taktyką "zwalczania bandytyzmu" (Bandenbekämpfung). Wśród nich jest kapral Istvan Semetka (w tej roli naturszczyk Ferenc Szabó), którego oddział przemierza surowe, nieprzyjazne tereny, by dotrzeć do małej wioski i tam rozbić obóz. Względny spokój zburzony zostaje na skutek zasadzki, w jaką wpadają żołnierze. W jej wyniku śmierć ponosi dowódca kompanii. To wydarzenie odciśnie piętno na bohaterze i zrzuci na niego ciężar odpowiedzialności za towarzyszy broni, ale będzie miało też poważne reperkusje dla mieszkańców wsi. Zwłaszcza gdy na miejsce dotrą posiłki, mające wesprzeć zaatakowany oddział.
2201 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Zeros and Ones HDRip (2021) cały film online plakat

Zeros and Ones HDRipPo wybuchu w Watykanie stacjonujący w Rzymie amerykański żołnierz wyrusza na tajną misję przeciwko nieznanemu wrogowi, który jest zagrożeniem dla całego świata.

2271 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Erna na wojnie  Erna i krig HDRip (2020) cały film online plakat

Erna na wojnie Erna i krig HDRipMłody mężczyzna z niepełnosprawnością umysłową zostaje wcielony do wojska. Aby go chronić, jego matka przekupuje dowództwo i męskim przebraniu udaje się razem z nim na front I wojny światowej.

2061 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Mój syn HDRip (2021) cały film online plakat

Mój syn HDRip

"Mój syn" to zrealizowany w nowatorski sposób detektywistyczny thriller o zaginięciu młodego chłopca. W roli ojca poszukującego swojego syna zobaczymy Jamesa McAvoya, który nigdy nie otrzymał scenariusza filmu, nie zdradzono mu nawet, jak kończy się historia. To, co widzowie zobaczą na ekranie, to w całości improwizacja aktora reagującego na to, jak zachowują się jego ekranowi partnerzy, m.in. wtajemniczona w fabułę, grająca matkę chłopca Claire Foy. Dzięki temu zabiegowi McAvoy rewelacyjnie wczuł się w rolę człowieka, którego życie owiane jest tajemnicą, i który nie zawaha się przed niczym, by uratować swoje dziecko. Film był w większości kręcony w pobliżu Glencoe w Szkocji, a zdjęcia trwały zaledwie osiem dni.
3601 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Pociąg Straceńców - Railway Heroes - Tie Dao Ying Xiong HDRip (2021) cały film online plakat

Pociąg Straceńców - Railway Heroes - Tie Dao Ying Xiong HDRipW 1938 roku armia japońska przejęła kontrolę nad ważną linią kolejową, przez co połączenie pomiędzy północą a południem Chin stało się głównym szlakiem transportu zrabowanych zasobów, broni i amunicji wroga. Miejscowi robotnicy zakładają więc podziemny ruch oporu.

3341 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Babilon  Raport o stanie wojennym HDRip (2021) cały film online plakat

Babilon Raport o stanie wojennym HDRip

2021 | Dramat


Film Marka Bukowskiego na kanwie książki Raport o stanie wojennym. Zapiski z codzienności?. Ciekawe połączenie klasycznej produkcji fabularnej z komiksową animacją.

1381 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Bracia HDRip (2021) cały film online plakat

Bracia HDRipWieś na Mazowszu, 1943 rok. Dwóch nastoletnich chłopaków Janek i Staszek znajdują ukrywających się w obejściu gospodarstwa dwóch młodych Żydów. To ich rówieśnicy - Abram i Chaim - synowie szanowanego aptekarza, który mieszkał przed wojną w pobliskim miasteczku. Tylko oni ocaleli z pogromu, który Niemcy urządzili Żydom w pobliskim lesie. Na przekór śmiertelnemu zagrożeniu Janek i Staszek postanawiają ukryć chłopców. O swojej decyzji nie mówią nikomu.

1631 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Wyszyński - zemsta czy przebaczenie HDRip (2021) cały film online plakat

Wyszyński - zemsta czy przebaczenie HDRipJest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem "Radwan II". Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei.

Widziana w oddali płonąca Warszawa i przynoszone przez wiatr spalone fragmenty książek przypominają o trwającym w mieście Powstaniu. Kolejne transporty rannych ze stolicy wymagają natychmiastowej opieki, a niemieckie patrole przeczesują teren w poszukiwaniu wycofujących się bohaterów. W tych niezwykle trudnych czasach hartuje się siła ducha i wielkość serca przyszłego Prymasa Polski. W ogłuszającym huku ostrzałów artyleryjskich, przy łóżkach rannych Powstańców, czy podczas mrożących krew w żyłach spotkań z bezdusznymi hitlerowskimi żołnierzami wiara ks. por. Wyszyńskiego się hartuje i kształtuje. "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie "Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać ".

2541 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Za linią wroga - Enemy Lines HDRip (2020) cały film online plakat

Za linią wroga - Enemy Lines HDRip

2020 | Wojenny


Brytyjscy i amerykańscy żołnierze wyruszyli do okupowanej Polski, aby uratować naukowca dr. Fabiana przed nazistowskimi rękami. Mają tylko jeden dzień na tę złożoną operację.

2511 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Drogi Panie Dyktatorze  Das Glaszimmer HDRip (2020) cały film online plakat

Drogi Panie Dyktatorze Das Glaszimmer HDRipNiemcy. Rok 1945. Kiedy życie w Monachium, ze względu na wojnę, robi się coraz bardziej niebezpiecznie, Felix wraz ze swoją Mamą wyjeżdżają na wieś. Choć wokół kwitną łąki, a powietrze pachnie wiosną, tu również widać samoloty i słychać ryk syren. W nowej rzeczywistości Felix musi nie tylko przyzwyczaić się do obcego domu, ale również przekonać do siebie rówieśników. Kiedy chłopiec zaprzyjaźnia się z Karrim, synem lokalnego dowódcy, zaczyna coraz bardziej podzielać jego poglądy i niezachwianą wiarę w zwycięstwo Niemiec. Wkrótce jednak będzie musiał zmierzyć się z niespodziewanymi wydarzeniami i odpowiedzieć na trudne pytania. Dlaczego uznajemy kogoś za wroga? I co w rzeczywistości oznacza bohaterstwo?

1391 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Mosquito HDRip (2020) cały film online plakat

Mosquito HDRipMłody Portugalczyk marzący o wielkich przygodach zaciąga się do wojska podczas I wojny światowej i zostaje wysłany na front do Afryki. Pozostawiony przez swój pluton, wyrusza w wyczerpującą wędrówkę.

1121 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Cudak HDRip (2021) cały film online plakat

Cudak HDRipRoman Cudakowski, dla przyjaciół Cudak, gra w kapeli na weselach i miejskich imprezach. W czasie okupacji muzykowi nie wiedzie się dobrze. Szansą na zarobek stają się wstępy w lokalu dla Niemców. Ci nie wyobrażają siebie jednak orkiestry bez skrzypka. Wówczas Cudak na koncerty wyprowadza z getta uzdolnionego Szymona Akermana, z którym przed wojną nie żył w zgodzie. W nowej rzeczywistości obydwaj nawzajem siebie potrzebują: Cudak może zarabiać grając z Akermanem, ten natomiast zyskuje szansę na przeżycie. Pewnego dnia Roman decyduje się na stałe zabrać z getta skrzypka z jego rodziną, by ukrywać ich z narażeniem życia w swoim domu.

1381 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Cudak PL (2021) cały film online plakat

Cudak PL

Roman Cudakowski, dla przyjaciół Cudak, gra w kapeli na weselach i miejskich imprezach. W czasie okupacji muzykowi nie wiedzie się dobrze. Szansą na zarobek stają się wstępy w lokalu dla Niemców. Ci nie wyobrażają siebie jednak orkiestry bez skrzypka. Wówczas Cudak na koncerty wyprowadza z getta uzdolnionego Szymona Akermana, z którym przed wojną nie żył w zgodzie. W nowej rzeczywistości obydwaj nawzajem siebie potrzebują: Cudak może zarabiać grając z Akermanem, ten natomiast zyskuje szansę na przeżycie. Pewnego dnia Roman decyduje się na stałe zabrać z getta skrzypka z jego rodziną, by ukrywać ich z narażeniem życia w swoim domu.
2111 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Krasnyy prizrak (2020) cały film online plakat

Krasnyy prizrak

1221 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
All Quiet on the Western Front (2020) cały film online plakat

All Quiet on the Western Front

1341 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Panzer 88 (2018) cały film online plakat

Panzer 88

Film opowiada historię pięciu niemieckich żołnierzy - załogi największego czołgu okresu II wojny światowej. Podczas...
2671 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Thunder Run (2017) cały film online plakat

Thunder Run

1271 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Niezłomni (2020) cały film online plakat

Niezłomni

Historia grupy żydowskich skautów, którzy współpracowali z francuskim ruchem oporu, aby uratować życie dziesięciu tysiącom sierot podczas II wojny światowej.
1481 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.
Ostatni posterunek (2019) cały film online plakat

Ostatni posterunek

Niedaleka przyszłość. Życie na Ziemi gwałtownie wymiera, z wyjątkiem niewielkiego obszaru w Europie Wschodniej.
1451 wyświetleń
Film polski. Wysoka jakość.